Shiko Shpija e Kosoves 2 Live , Shiko Big Brother Albania 4 Live,Shiko Ndeshje Futbolli LIVE
Mirë se vini te web faqja e Endrit Miftarit  
  Shtëpia
  Moti
  Personalitete shqiptare
  Dëgjo Radio
  Emra Shqip
  Video
  Filma Shqiptarë
  Horoskopi Ditor
  Fjalë të urta
  Moti në Shqipëri
  Kontaktimi
  Harta Gjeografike
  Libri i Vizitorit
  Barcoleta shqip
  Shkarko programe falas
  Humor 20014
  Videoklipe për telefon
  Kuriozitete
  Në cilën ditë ke lind?
  Zbukuro emrin
  Si lidhet kravata?
  Dërgo 30 sms falas NEW 2010
  Dizajn by Me!
  RTK LIVE
Humor 20014
 

Avazi i Nastradinit

Nje here Nastradini po vidhte nje shtepi.
Nje person e pa dhe e pyeti:
-"C'po ben o Nastradin?"
Nastradini duke sharruar celsin tha: "Po i bie violines."
-"Po ku e ke avazin (muziken)?"
-"Avazin do ja degjosh neser"!

More Bir

Disa te rinj pane Nastradinin qe ishte mbeshtetur tek stalla
e gomerve dhe deshen ta tallnin.
Njeri me i shkathet i thote:
- Ku je o Nastradin, O baba i gomerve.
Pergjigjet Nastradini:
- Po ti mor bir pse paske dale prej stalle?

Nastradini ne Turqi me boren.

Gruaja e Nastradinit i thote Nastradinit se e kishte te vogel mikun.
Nastradini shkon ne Turqi per ta vizituar ne mes te dimrit.
Kur nje dite fillon te bjere bore edeh degjon femijet turq
duke bertitur Ka* Ka*
Nastradini kujton se i thone atij dhe kthehet ne Shqiperi
tere qejf se i kishin thene :Ka*".
Kur shkon ne shtepi ja tregon gruas edhe gruaja i beson se ne
te vertet i ishte ritur ai miku:
- A ka shtepi me qera atje te rrime nja 1 vit?.

 

A te puth?


Nastradini sheh nje vajze te bukur ne dasem, e pelqen
dhe i afrohet afer:
-A mund te t'ju puthe qofte edhe nje here?
- e pyet vajzen.
-perse jo -pergjigjet vajza -Vetem se do te duhet
te paguash 5000 leke...
Nastradini nxjerr menjehere 5000 lekshen dhe pasi ja jep, ngjitet
pas buzeve te vajzes dhe mbas nje puthje te gjate i thote vajzes:
- Hmmm, nuk me pelqeu e puthura jote po e kthej mbrapsh...

 

Nastradini shkencetar


Nastradini megjithese nuk dinte te shkruante dhe te lexonte
merr pjese ne nje koference shkencore
Nje shkencetar, qe ishte ulur aty afer Nastradinit, i bie
ne sy sjellja e tij dhe me nje ton talles pyet:
-Cfare ndryshimi ka ndermjet teje dhe gomarit?
Nastradini ja kthen:
-Ka vetem nje pellembe largesi...

 

Nastradini ne Amerike

Nastradini shkoi ne Amerike dhe takoi nje shoqe.
Por Nastradini nuk dinte anglisht.
Shoqja e vet i thote:
- What's up bejbi?
Nastradini ia ktheu
-Bjebi sat eme. Se sheh burrin 2 metra ne kembe.

 

Nastradini Gjumash


-Nastradin! -e shkundi nje nate gruaja Nastradinin.
-S'te vjen keq qe kam tere naten pa gjume
duke tundur djalin qe qan? Tunde dhe ti njecike,
se fundja, djali s'eshte vetem i imi, eshte edhe i yti.

-Ti tund tenden - i tha Nastradini -gjysmen time lere te qaj

 

Nastradini

Nje here nastradinit i vodhen deren e shtepise.ai shkoi ne xhami dhe e mori deren.roja e pyti:ku po e con deren?
nastradini-ju thoni se allahu di gjithcka,kur te me thot se kush e vodhi deren e shtepis time do e kthej deren e xhamis.

 

Nastradini dhe mamaja

Nje dite vere mamaja po pastronte shtepine. duke pastruar ajo hedh nga dritaria objekte te vjetra. mer bufen dhe hedh nga dritaria. vjen nastradini me vrap dhe thote: mami mami cfare ndodhi. mami u pergjigj: asgje shpirt, hodha bufen e vjeter. pas 10 minutash mamaja hedh nga dritaria televizorin. vjen nastradini prap me vrap dhe thote: mami cfare ndodhi? asgje zemer hodha televizorin se ishte vjetruar........... pas disa minutash mamaja degjo nje zhurme nga dhoma e nastradinit. Shkon me vrap dhe e pyet nastradin cfare ndodhi?
asgje mami asgje hodha gjyshen se ishte vjeteruar...

 

Shkoi njeri dhe i kerkoi gomarin Nastradinit.
Nastradini i thot? qe nuk e kam. Ne at? kohe gomari pellet me te madhe.
- Ja ku e ke, - i thot? tjetri.
- Po ti ke beson, gomarin apo mua, - ia kthen Nastradini.

Nxora Doren Me Vodhen Oren!

Nj? dit? nastradini kishte dal? me 3 shok? 1 frances 1 amerikan dhe 1 gjerman.

Dhe kishin menduar te vinin reth e rotull tokes dhe k?shtu bene vajten blene nj? avjon dhe filluan qe nga amerika. dhe nxori doren jasht? amerikani dhe tha ky ?sht? vendi tim se sapo e nxora doren preka Ndertesen e Chicagos. e mir? qe e v?rteta k?shtu b?ri dhe francezi nxori doren dhe tha kjo ?sht? franca se sa e nxora un? doren preka kullen e ifelit. e mir? k?shtu e b?ri dhe gjermani dhe preku murin e berlinit pastaj ishin mbi Shqip?ri dhe nastradini kishte blere nj? ore te mir? pe floriri dhe e nxori dorene po priste s'po dallonte gj? sepse ishin ne greqi mir? po sa ariti ne sektorin e Shqip?ris? ngriti doren dhe pa qe skishte or?n. dhe i than? shoket he mo ku ?sht? vendi t?nd. dhe nastradini tha. "PO JA O KETU JEMI MBI SHQIPERI SE UNE SA E NXORA DOREN TAK ME VODHEN OREN"

 

Nastradini ne burg

Sesi ishte ngaterruar nj? her Nastradini dhe e futen ne burg. Kur erdhi dita qe ta gjykonin, Nastradini i b?ri ca shenja me duar kadiut, si p?r te treguar nj? gj? te madhe. Kadiu nuk e zgjati davane dhe i dha te drejt, duke menduar se Nastradini do t'i jepte ndonj? ryshfet te math. Mbaroi gjyqi dhe Kadiu ju afrua Nastradinin dhe i tha:
-Hajde, tunde at? qe me premtove!
-Un? s'te premotva gj?, kadi efendi, t? thash? se ke kok? te madhe.

 

Nastradini po kalonte ne nj? fshat hypur ne nj? gomar. Diku, se si u tremb gomari dhe e rrezoi Nastradinin ne toke. T? gjith? qe ishin aty rrotull filluan te qeshnin.

- E pse qeshni? - u tha Nastradini. - Un? do t? zbrisja qe do t? zbrisja nga gomari; ai me zbriti vete.

 

Njeri p?r te tallur Nastradinin ("si i paditur qe ishte") e pyeti:

- Sa b?jn? tre here kat?r?

Nastradini p?rgjigjet:

- Po ti v?m? dhe veten t?nde nga pas, b?jn? 120. (pas 12 as nuk ?sht? 0)

 

quot;Njehere hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, p?r te predikuar dhe tha: "Besimtare, a e dini se ca do t'u them?" Ata iu p?rgjigjen: "Jo, nuk e dim?." At?her? hoxha tha: "Kur ju nuk e dini, at?her?, c'mund t'u flas?" Me k?to fjale, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi n? pun?n e vet. Heren tjet?r ai hipi p?rs?ri ne faltore dhe u drejtoi te nj?jt?n pyetje, njer?zit? iu p?rgjigjen: "E dim?." "Pra, p?rderisa ju e dini, d.m.th. qe s'?sht? nevoja qe un? t'u flas?" K?shtu tha dhe p?rs?ri u largua. Besimtaret, te habitur, vendosen qe, kur hoxha te hipi prap? ne faltore, t'i p?rgjigjen: "Disa nga ne e din?, kurse te tjer?t nuk e din?." Pasi u ngjit p?r here te tret? ne faltore, Nastradini, sipas zakonit, iu drejtua popullit me te nj?jt?n pyetje. Pergjigja ishte: "Disa nga ne e din?, kurse te tjer?t nuk e din?." Nastradini duke mbajtur seriozitetin, tha me ze te lart?: "E mrekulluesheme! At?her?, ata qe din? le tua tregojn? atyre qe nuk e din?."The last comments on this page:
Comment posted by Nageand( poospaLaymail.xyz ), 07/07/2020 at 12:36am (UTC):
Propecia Uk 1mg Lizexedy https://bbuycialisss.com/# - cialis vs viagra sadabant purchasing cialis Ensumimmomia <a href=https://bbuycialisss.com/#>Buy Cialis</a> Nippypehully Where To Purchase Provera In Usa

Comment posted by JanHat( janalizomsbelan.website ), 03/29/2020 at 3:41pm (UTC):
Generic Cialis 50 Mg <a href=https://apcialisle.com/#>Cialis</a> Kamagra Pas Chere <a href=https://apcialisle.com/#>Cialis</a> Kamagra Online Shop

Comment posted by StepJek( stepPapmitchl.xyz ), 03/11/2020 at 9:24pm (UTC):
Clavamox No Prescription <a href=http://apcialisle.com/#>cialis</a> Cialis Diario Hpb <a href=http://apcialisle.com/#>viagra vs cialis</a> Amoxicillin Zpak

Comment posted by Hyder( violahyderfastmessaging.com ), 11/05/2013 at 11:42am (UTC):
I'm gone to tell my little brother, that he should also pay a visit this weblog on regular basis
to obtain updated from latest reports.

Comment posted by Churchill( valentinchurchillgmx.net ), 10/24/2013 at 3:54pm (UTC):
Hey there! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be okay.
I'm undoubtedly enjoying your blog and look forward to new updates.

Comment posted by Luke( michelllukegmx.net ), 10/11/2013 at 3:00pm (UTC):
You lost me, buddy. I mean, I assume I learn what youre declaring.
I have an understanding of what you_re saying, in spie oof this you just seem to have forgotten
about someone to_ll find some other individuals within
theworld who view this matter for wht it
actually is and may perhaps not agree wjth you. You can bee turning away tons of of men and omen who may are supporters of your blog site.

Comment posted by Pinson( jonathon_pinsonfreenet.de ), 10/11/2013 at 2:33pm (UTC):
Actually interesting and special post. I something like things such because making more homework,
developing writing skills, and aalso related things. These kinds of secrets helpp in
being a qualified pdrson on this topic. This page is very helpful to myself as people along
the lines of you committed time to learning. Regularity is
that the key. On that the other hand iit just isn't too
straightforward, as has been designed to be. I am not an expert
just like you and a whole lot of times I feel actually giving it up.

Comment posted by Winchester( yettawinchesteryahoo.com ), 10/10/2013 at 11:28pm (UTC):
When I originally left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox
and now every time a comment is added I receive four emails with
the exact same comment. Perhaps there is an easy method you are able to remove me from that service?
Appreciate it!

Comment posted by Ledford( valentinaledfordgmail.com ), 10/03/2013 at 7:47pm (UTC):
Does your blog have a contact page? I_m having a challenging time locating it however, I_d
for example to send you an e-mail. I_ve got some suggestions for your
blog you might be interested in hearing. Either way, great website
and I look forward to seeing it expand over time.

Comment posted by Withers( linwood_withersaol.com ), 10/03/2013 at 9:30am (UTC):
Red wine lovers will be delighted to recognjze that red wine includes a a lot more balanced taste with turkey.
That the light fruity sorts, sometthing like the Pinot Noirs,
and Merlots have a tendency to blend nicely wigh turkey, and
offset that the heavy turkey meal.

Comment posted by Wise( justinwisegmail.com ), 10/02/2013 at 9:08pm (UTC):
I Just stopped by to say your article is great. The clarity in you post is merely spectacular andd i can asssume you_re an expert on this subject.
Excellent with your permission let me to grab your RSS feed to keep recent with forthcoming post.
Thanks a million and please continue tthe enjoyable work.

Comment posted by Mcghee( angelesmcgheegmail.com ), 10/02/2013 at 1:12am (UTC):
Afternoon. hi you have been a really great bloog poster_

Comment posted by Dowell( alecia.dowellt-online.de ), 09/30/2013 at 5:44am (UTC):
Sorry for that the huge review, however I_m actually loving that the new Zune, and hope this, because well because that the first-class reviews some
other people have written, will help you decide if it_s the
right choice for you.

Comment posted by Adamson( sal.adamsongmail.com ), 09/28/2013 at 2:29pm (UTC):
wonderful post, very informative. I_m wonderinjg why the other
specialists of this sector don_t understand this.
You should continue your writing. I am sure, you have
a great readers_ base already! rent a car kosovo

Comment posted by Harlow( tyler_harlowgmail.com ), 09/28/2013 at 10:21am (UTC):
This is really a first-rate influencing view on this
particular idea. And I_d for example someone to recognize that I_m really glad you shared
your thoughts plus knowledge and I get a hold of that i agree.

I truly truly appreciate the straightforward
writing along with the focus you have invested writing this posting.

Loads of thanks yous for the first-class work plus very good luhk with
that the website, I most certainly will be awaiting new topics within tthat tthe future.

Comment posted by Zielinski( michelzielinskit-online.de ), 09/28/2013 at 6:01am (UTC):
Thank you for the fine writeup. It in fadt wass a amusement account it.
Look advnced to far added agreeable ouut of you!

By that the way, how couyld we communicate?

Comment posted by Pierce( ervinpiercepostinbox.com ), 09/27/2013 at 1:12pm (UTC):
Methods for dilution antimicrobial susceptibility beadlets for beagles that grow aerobically_fifth edition.

Comment posted by Toscano( elida_toscanogmail.com ), 09/27/2013 at 10:22am (UTC):
Nice post. I find oout some thing more hard on different web pages everyday.
Most commonly it is stimulating to read comtent using their company writers and exercise a
minor something out of their site. I_d select to apply certain together with the content on my own weblog regardless of whether you do noot
mind. Natually I_ll give you a link in your internet weblog.
Quite a ton of thanks sharing.

Comment posted by Lafferty( louanne.laffertygmail.com ), 09/26/2013 at 9:30pm (UTC):
You'll want to be a part of a contest first of that the most effective
domains over that the internet. Let me suggest this blog!

Comment posted by Gay( carsongayt-online.de ), 09/26/2013 at 7:38pm (UTC):
hey there and thaank you for the info _ I have certainly picked up anything
new from right here. I did in spite of this expertise a
couple of technical issues uing this site, because I explerienced to reload tthe website a lot of times preceding to
I could get it to load correctly. I had been wondering if
your web host is OK? Not that I_m complaining, however slow loading instances tumes will sometimes affect
your placement in google and could damage your quality
score if advertising and marketing with Adwords.
Well I am adding this RSS too my e-mail and can look out for
much more of your respective fascinating content.
Ensue you to update this again soon..

Comment posted by Vanhoose( marjorie.vanhooseweb.de ), 09/26/2013 at 5:27am (UTC):
I see something really special in this internet site .

Comment posted by Dion( penelopedionzoho.com ), 09/25/2013 at 10:48pm (UTC):
I_d must verify with you here. Which isn_t something I
often do! I enjoy studying a publish that can make people think.
Also, thanks for permittinmg me to remark!

Comment posted by Springer( dianna-springerweb.de ), 09/25/2013 at 10:17pm (UTC):
certainly along the lines of your web-site in spite of this you'll want to check the spelling on quite a
couple of of your posts. Tons of of them have been rife with spelling problems and I
in finding it very bothersome to inform the truth then again I will definitely come again again.

Comment posted by Vandyke( candelaria.vandykeyahoo.de ), 09/25/2013 at 6:08pm (UTC):
Thank yyou forr the post. Awesome.

Comment posted by Hargis( sanorahargismoose-mail.com ), 09/24/2013 at 9:05pm (UTC):
Hey! Excellent stuff, do tell us whenever you finally
post for example this!

Comment posted by Kovach( arletha-kovachgmail.com ), 09/24/2013 at 7:27pm (UTC):
I_ve read a few first-rate stuff here. Certainmly
value bookmarking for revisiting. I speculate how
a ton attempt you place too create this kindd of fantastic
informative web site.

Comment posted by Wilkerson( faith-wilkersonzoho.com ), 09/23/2013 at 9:43pm (UTC):
Thanks again for the blog.Actually searching forward tto read more.

Comment posted by Flanders( ninaflandersinbox.com ), 09/23/2013 at 6:29pm (UTC):
A blog something like yours should be earning much buck from adsense._~::-

Comment posted by Lackey( milfordlackey123mail.org ), 09/23/2013 at 3:10pm (UTC):
You should determine involved in a contest first of that
the greatest online resources online. I_ll recommend this page!

Comment posted by Wells( avery-wellsgawab.com ), 09/22/2013 at 10:59am (UTC):
att the moment we would always use eco-friendly stuffs like, eco frijendly
foods, shoes and bags.Add comment to this page:
Your Name:
Your Email address:
Your website URL:
Your message:

Endrit Miftari  
  Kjo është web faqja e Endrit Miftarit  
Facebook 'Like' Button  
   
Advertisement  
   
Mirë se vini  
  Kjo është web faqja e Endrit Miftarit  
Këtu ju mund të gjeni gjithqka që ju nevojitet  
  Mos harroni që qdo ditë të na vizitoni  
Sot kanë qenë 18 visitors (137 hits) në këtë webfaqe
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=